Dwoje uczniów z III LO otrzymało wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik” . Są to Marcin Figura, zdobywca złotego dyplomu i Martyna Roczkalska- srebrnego. Kamilę Kukiełkę i Sarę Olszyńską nagrodzono brązowym dyplomem uznania.

Marcin jest uczniem dr. Romualda Hassy, natomiast Martyna, Kamila i Sara to uczennice mgr Celiny Jadamus-Niesyto.

Konkurs przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Stowarzyszenie to od wielu lat prowadzi współpracę z w zakresie organizowania konkursów z renomowanymi warszawskimi uczelniami wyższymi takimi jak Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Celina Jadamus – Niesyto