Z dużą przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła uzyskała tytuł laureata w V edycji cyklu Konkursu „Edukujemy-Pomagamy”. Konkurs ten to zbiórka zużytych baterii i akumulatorów przenośnych w placówkach oświatowych i wychowawczych na terytorium Polski; organizowany jest on przez przedsiębiorstwo REBA Organizacja Odzysku S.A.

Zostaliśmy nagrodzeni w grupie KONKURUJEMY w kategorii na największą masę baterii zebraną przez szkołę ponadpodstawową, w tej grupie przyznano tytuł laureata tylko 25 placówkom oświatowym w Polsce.

Nagrody rzeczowe dla poszczególnych kategorii konkursowych to zestawy książkowe o tematyce przyrodniczej i ekologicznej jako pomoce edukacyjne, o które wzbogaci się nasza biblioteka szkolna.

To nie jedyna korzyść płynąca z selektywnej zbiórki baterii: pamiętamy, że zmniejsza się zanieczyszczenie środowiska (względy zdrowotne, estetyczne); zmniejsza się ilość odpadów na składowisku (względy środowiskowe, zdrowotne, finansowe); odzyskuje się wiele surowców. Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy kilkanaście kartonów odpadów niebezpiecznych, które powstają w gospodarstwach domowych.

Mamy nadzieję na Wasz dalszy czynny udział w kolejnych edycjach konkursu.