Za sprawą zakupionych do biblioteki szkolnej w ramach projektu NPRCz świeżutkich nowości wydawniczych, udostępnionych czytelnikowi – biblioteka szkolna obfitowała w licealnych gości: nauczycieli języka polskiego wraz z podopiecznymi. Dokonywali wyboru spośród setek tytułów literatury Young Adult. Królowały takie gatunki literackie jak: romans, obyczaj, thriller, sensacja, horror, fantasy, historia, dramat, reportaż, poezja, komiks czy wyczekiwana manga. Wybór trudny. Młodzi deliberowali i wymieniali poglądy. Wielokrotnie podchodzili do zachęcających okładek, czytali opisy, by w końcu podjąć właściwą decyzję w sprawie wyboru książki. Każdy coś znalazł dla siebie. Liczni sięgnęli po kilka tytułów naraz. Teraz, tylko czytać, czytać… I wystawiać recenzje.

Przyjemności z czytania 🙂