Projekt UŚM

Projekt „Uniwersytet Śląski Młodzieży –
nauka a problemy współczesnego świata”.

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła we współpracy z Uniwersytetem Śląskim Młodzieży przystąpiła do realizacji projektu, którego tematyka sięga nauk ścisłych i ich wykorzystania w medycynie.

Za nami pierwsze arcyciekawe zajęcia w ramach projektu: „Fizyka w sporcie, jak pobijać rekordy”, „Historia kreatywnych wynalazków, które zmieniły człowieka” i „Fabryka zwana organizmem”, prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Śląskiego dr. hab. Armanda Cholewkę i dr Marcelę Gruszczyk.  Tematyka zajęć odnosiła się do zagadnień fizyki medycznej, która od bieżącego roku szkolnego występuje w ofercie edukacyjnej III LO.

Podczas wykładów poznaliśmy okoliczności powstania najważniejszych wynalazków oraz sylwetki i dzieła wybitnych naukowców. Uświadomiliśmy sobie, jak bardzo rozwój technologii medycznych pozwala na wykorzystanie „części zamiennych” w naszym organizmie. No i wiemy już jak wykorzystać fizykę w sporcie! 😉

Więcej o projekcie TUTAJ.