Wakacje już za chwilę! Czas odpoczynku, zabawy, oddech od szkoły i nauki. A może w tym roku wyjątkowo podczas wakacyjnej przygody spotkasz też królową nauk? Dostrzeżesz jej piękno w wakacyjnych pejzażach, odwiedzonych miejscach czy podziwianych dziełach sztuki? A więc może nietypowe bryły? Może geometria na powierzchni innej niż płaszczyzna? Namawiamy Was do poszukiwania matematyki podczas wakacji w ujęciu innym niż to szkolne – bez wzorów, algorytmów, wykresów. A jak już spotkasz matematykę, zrób ciekawe zdjęcie, nagraj krótki film napisz wiersz lub narysuj to, czym cię zachwyciła. Czekamy na Wasze prace po wakacjach. Najlepsze wezmą udział w konkursie.
Niech inspiracją dla Was będzie zdjęcie Emilki Gałki -Translacja o wektor [p, q], dzięki któremu zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Na wakacjach spotkałem matematykę”.