Pomoc dla Kacpra

Pod takim hasłem w pierwszych dniach stycznia odbyła się zbiórka publiczna na rzecz chorego ucznia naszego liceum. Dzięki uprzejmości sieci sklepów Kaufland akcja ta odbyła się w markecie przy ulicy Matejki.

Wyrazy wielkiego uznania należy skierować do uczniów klasy II B, którzy pod kierunkiem nauczycieli przygotowali materiały promocyjne (ulotki, plakaty), a w dniu zbiórki przez kilka godzin wzorowo i z wielkim wdziękiem dyżurowali przy koszykach zakupowych, przyjmując od ofiarodawców głównie produkty żywnościowe.

Warto podkreślić wielką hojność Jaworznian, którzy wzruszali zrozumieniem problemu i składaniem dużej ilości potrzebnych dla rodziny chorego ucznia darów.

Przeprowadzona zbiórka, oprócz celu humanitarnego, spełniła także funkcję wychowawczą – dała młodzieży okazję do wykazania się empatią, zrozumienia potrzeb innych, zaradnością oraz po prostu zwykłą koleżeńskością.