Pola Nadziei

Akcja „Pola Nadziei” polega na tym, że jesienią na skwerach, w parkach, przed szkołami, urzędami czy kościołami sadzi się cebulki żonkili, które wiosną rozkwitają jako „Pola Nadziei”.

Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w tej akcji. Dzisiaj 25 października Klub Młodego Wolontariusza ZSO pod opieką pani Angeliki Lelek zaprosił całą społeczność szkolną do wspólnego sadzenia cebulek żonkili. Grządka była przygotowana przez ochotniczki z liceum z klasy 1f, dziękujemy za profesjonalne prace ogrodnicze!
W tym roku pobiliśmy rekord frekwencji podczas akcji – obecne były dzieci z klas 1-3, pozostałe klasy SP2 oraz licealiści!

Krótki czas kwitnienia żonkili ma nam przypominać o osobach chorujących i umierających na nowotwory, promować wolontariat (opiekuńczy, towarzyszeniowy), a także opiekę hospicyjną. Ma również zachęcać do doceniania własnego życia, codziennego starania się o budowanie więzi z bliskimi i „oswajania” lęków przed przewlekłą chorobą i śmiercią.

W wymiarze symbolicznym „Pola Nadziei” mają wzmacniać wiarę w życzliwość i solidarność międzyludzką. Dla osób terminalnie chorych niezwykle ważna jest pewność, że w chorobie nie zostaną zostawione sobie samym, że będzie ktoś, kto w tym trudnym czasie umierania zaopiekuje się nimi i ich rodzinami.