Mimo że nie uda się w tym roku zorganizować w Jaworznie dużego jarmarku wzorowanego np. na krakowskim, miasto postanowiło nie rezygnować z tej świątecznej tradycji. Zamiast planowanych siedmiu dni jarmark potrwa “zaledwie” trzy godziny, będzie to jednak ciągle wspaniała okazja, by poczuć bożonarodzeniową atmosferę i kupić niepowtarzalne upominki.

Po sukcesie i bardzo ciepłym przyjęciu przez mieszkańców poprzednich edycji Jaworznickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, chcieliśmy w tym roku mocno rozwinąć ideę tej imprezy i zaprosić do Jaworzna kupców z całej Polski – tłumaczy Sebastian Kuś, naczelnik Biura Promocji i Informacji. – Niestety odebranie przez radnych PO, WdJ i SdJ pieniędzy na ten cel zniwelowało te plany, ale mimo wszystko postanowiliśmy kontynuować tradycję jaworznickich jarmarków. Będzie skromniej i krócej niż planowaliśmy, ale mam nadzieję, że jaworznianie jak zwykle dopiszą i licznie pojawią się na płycie naszego rynku.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w jarmarku wezmą udział szkoły, placówki opiekuńczo-wychowawcze, a także stowarzyszenia. Na specjalnie przygotowanych stoiskach wychowankowie placówek będą sprzedawali m.in. własnoręcznie wykonane świąteczne elementy dekoracyjne. Jarmark będzie więc znakomitą okazją, by uzupełnić wystrój swojej świątecznej choinki o wykonane ręcznie niebanalne ozdoby i zakupić drobne prezenty dla swoich bliskich.

Wszystkich, którzy chcą poczuć magie świąt zapraszamy w sobotę – 14 grudnia, między godz. 9.00 a 12.00 na płytę rynku. Oprócz zakupu oryginalnych ozdób, skosztowania świątecznych wypieków i obejrzenia przygotowanych występów, szczęśliwcy będą mieli także szansę na wygranie żywej choinki.

źródło: http://www.jaworzno.pl
drukuj