Olimpiada Solidarności

14 marca br. dwie uczennice naszej szkoły – Julia Knot oraz Aleksandra Guja, które przygotowała Pani Eleonora Popławska, wzięły udział w wojewódzkim etapie VI edycji konkursu  „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” Jest  to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce.

Uczennice zmagały się  z pytaniami, które obejmowały zakres   historii Polski – lat 70. oraz 80. XX wieku. Zagadnienia dotyczyły m.in. obrad Okrągłego Stołu, stanu wojennego, jak również ówczesnych cenzusów. Po wypełnieniu testu wszyscy udali się na wycieczkę do Izby Pamięci KWK „Wujek”. Zaprezentowany został tam film autorstwa Anny Świdnickiej, który opowiada o tragicznych wydarzeniach grudnia 1981 – pacyfikacji Kopalni „Wujek”. Dzięki niemu wszyscy mogli przybliżyć lub powrócić wspomnieniami do tych niedawnych, wbrew pozorom, wydarzeń.