Czy baterie są jak bakterie?

Uczniowie III LO zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pod nazwą: “Program upowszechniania wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami pt. “Czy baterie są jak bakterie?”. Zajęli III miejsce. Organizatorem konkursu była Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju z Warszawy. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Konkurs w I etapie skierowany był do przedszkolaków (kategoria: Maluch) i uczniów szkół podstawowych (klasy I-III – kategoria: Żaczek; klasy IV-VI – kategoria: Junior).

II etap – dedykowany jest dla młodzieży z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (kategoria: Adept) i przeprowadzany był w okresie od 1 września do 30 października br. Polegał na przygotowaniu krótkiego (do 5 minut) filmu reklamowego, który w sposób zabawny, a jednocześnie edukacyjny promuje prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami. Odbywał się on w podkategorii grupowej. Jedna grupa uczestników składała się z 5 osób. Nasze liceum reprezentowały dwie drużyny w składzie:
Roksana Białek, Nikola Pastuszka, Karolina Rutka, Wiktor Marunowski, i Barbara Kozieł z filmem – „Bateria, która opanowała świat-bakteria” oraz Julia Nowak, Weronika Ganobis, Joanna Staroń, Konrad Kocoł i Wojtek Ganobis z filmem – Czy baterie są jak bakterie?

Czy baterie są jak bakterie?

Powstałe w wyniku konkursu materiały audiowizualne posłużą do organizacji akcji promocyjnej, organizowanej na szczeblu lokalnym,według inwencji Uczestników i Opiekuna.

Celina Jadamus-Niesyto