Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Człowieku (Uniwersytet Licealisty) przy Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach to propozycja przygotowana z myślą o Licealistach, którzy zainteresowani są podjęciem studiów na kierunkach medycznych lub farmaceutycznych.

Zajęcia prowadzone są w formie seminariów i ćwiczeń przez wykwalifikowanych pracowników naukowo-dydaktycznych na wybranych Katedrach.

Uczestnictwo w zajęciach i zdanie egzaminu końcowego organizowanego w formie Konkursu Ogólnopolskiego jest dla słuchaczy szansą na zdobycie dodatkowej liczby punktów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na studia na Śląski Uniwersytet Medyczny.

Rekrutacja rozpocznie się złożeniem podania.

W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie, którzy ukończyli co najmniej I klasę Liceum Ogólnokształcącego spełniający następujące kryteria: posiadający ocenę, co najmniej dobrą (4) z biologii oraz z jednego z przedmiotów do wyboru: chemii, fizyki z astronomią lub matematyki.

W projekcie uczestniczyć będą Licea, z którymi Uczelnia zawarła porozumienie w zakresie sprawowania opieki merytorycznej. Do tej grupy należy nasze liceum.

Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej: https://studiapodyplomowe.sum.edu.pl