Ogólnopolski dzień głośnego czytania

W dniu urodzin autorki książek dla dzieci i młodzieży, Janiny Porazińskiej, 29 września, uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Patronat nad inicjatywą objęli nauczyciele biblitiotekarze i polonista – pani Halina Sokulska.

Pierwszym krokiem w tym przedsięwzięciu był wybór ciekawych, odpowiednio dobranych do wieku odbiorców tekstów literackich, w czym pomogli uczniom nauczyciele. I tak w szkolnym radio Tłok i Stress usłyszeliśmy głosy lektorów: pani Haliny Sokulskiej, licealistów Aleksandry Rejdych i Piotra Habery. Natomiast bajkę oraz najciekawsze fragmenty powieści przygodowych w klasach pierwszych i czwartych szkoły podstawowej, głośno wspólnie czytali gimnazjaliści: Olga Stocerz i Joachim Grys przy współudziale Oli Rejdych.

Sama akcja i zaangażowanie uczniów zyskały uznanie i sympatię wśród odbiorców.

txt, foto: Regina Koczur