OBÓZ KLASY CYBER.MIL

Klasa 1c rok szkolny 2021/2022 zakończy w sposób nietypowy.

W czasie letnich wakacji od 4 do 8 lipca 2022 roku na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni uczniowie klas o profilu “Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne” szkół ponadpodstawowych uczestniczących w programie Ministerstwa Obrony Narodowej „CYBER.MIl z klasą” będą uczestniczyli w “cyberbezpiecznym” obozie uczniów szkół średnich. Cały obóz ,czyli zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia i wycieczki finansowane są przez Ministestwo Obrony Narodowej. Zajęcia praktyczne, wykłady oraz inne aktywności (np. warsztaty, konkursy, zawody czy turnieje) związane z edukacją informatyczną i nie tylko, prowadzone będą przez wykwalifikowany personel Morskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa oraz studentów Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Dla młodych adeptów cyberbezpieczeństwa obok unikatowej oferty edukacyjnej przewidziano wiele atrakcji sportowych oraz turystycznych związanych z tradycją marynarki wojennej oraz żeglugi wielkiej. Każdy dzień spędzony w murach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni będzie inny. Uczniowie będą mieli okazję skorzystać ze specjalistycznej bazy dydaktycznej oraz sportowej, spędzić czas z teoretykami i praktykami cyberbezpieczeństwa SZ RP. Obóz letni z Morskim Centrum Cyberbezpieczeństwa w Gdyni będzie unikalnym na skalę kraju połączeniem edukacji cyberbezpieczeństwa, sportowej, historycznej, turystycznej oraz patriotycznej. Oprócz zajęć praktycznych i teoretycznych uczniowie zwiedzą Morskie Centrum Cyberbezpieczeństwa, niszczyciela ORP „Błyskawica” oraz statek „Dar Pomorza”, zobaczą inne atrakcje gdyńskiego wybrzeża, Trójmiasto, Molo w Sopocie, Krzywy Domek, Fontannę Neptuna w Gdańsku i w miarę możliwości planowane jest zwiedzenie Portu Wojennego w Gdyni. Oprócz tego czeka ich szereg zabaw, konkursów i niesamowitych przygód. Życzymy udanego obozu i czekamy na fotorelacje.