Noc Teatrów

Pierwsza część wieczoru to czas spędzony w Operze Bytomskiej. Uczniowie 1c i gimnazjum brali udział w lekcji baletu. Następnie ćwiczyli grę na harfie, pianinie, bębnach. Mogli także malować maski i pointy, które można było przymierzać, a co sprawiło wiele… bólu. Dlatego po tych przymiarkach inaczej patrzyli na lekcję baletu klasycznego dla klasy 3 i występ uczennic w pointach właśnie z klasy 4. Można było zobaczyć liczne pracownie, np. stolarską a w niej przygotowywana do najnowszej premiery „Romea i Julii” ażurową trumnę dla Julii właśnie. Sporą zabawą było przymierzanie kostiumów, ale największą frajdą było śpiewanie na scenie wraz z artystami – solistami opery klasycznych arii z oper takich jak „Habanera”, „Libiami”, „O Sole Mio”. Druga część wieczoru przebiegała w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu w dawnej cechowni Kopalni Rozbark. Można było obejrzeć spektakl „Fast Food” i pobawić się na dyskotece po przedstawieniu. Niektórzy uczniowie jeszcze w trakcie wycieczki „bukowali” bilety na przyszły rok.