Kastu International

Dnia 16 lutego gościliśmy przedstawicielkę Kastu International międzynarodowej organizacji, którą utworzono po to, aby pomóc młodym osobom w zrealizowaniu marzenia o zdobyciu wyższego wykształcenia za granicą. Pani Maja Majchrzak przedstawiła uczniom klasy 3D oraz zainteresowanym osobom  z pozostałych klas  trzecich zasady funkcjonowania wyższych uczelni w państwach takich jak Dania, Holandia, Szwecja i Wielka Brytania oraz możliwości aplikowania na nie przez Polaków.

Organizacja Kastu tworzy przyjazny i odpowiedzialny zespół, który rozumie, z jakimi przeszkodami może spotkać się osoba, która ma zamiar studiować za granicą, dlatego uczestnicy spotkania mogli uzyskać obiektywną  informację o procesie rekrutacji, możliwości dofinansowania studiów, o kosztach utrzymania i studiowania na interesujących ich kierunku. Kastu bezpłatnie pomaga młodzieży w trakcie procesu aplikacyjnego, w tworzeniu listu motywacyjnego  i przeprowadza testy językowe.

Szczegóły dotyczące studiowania w tych państwach znajdziecie na stronie internetowej szkoły w zakładce Pomoc Psychologiczno- Pedagogiczna, Doradztwo zawodowe.