Mikołajki

Początek grudnia przebiega zazwyczaj pod znakiem św. Mikołaja. Tak było również w naszym liceum, gdzie z inicjatywy Szkolnej Rady Uczniowskiej i klas dziennikarsko – filmowych odbyło się mikołajowe szaleństwo.

Z myślą o tych, którzy marzyli o pamiątkowych zdjęciach ze św. Mikołajem i jego asystą (aniołami, śnieżynkami, a nawet …diabełkami) zostało przygotowane Mikołajowe Studio Fotograficzne. Młodzież indywidualnie i grupowo, wraz z nauczycielami, przychodziła do ciekawie udekorowanego studia, aby w odpowiednim przebraniu ”strzelić sobie fotkę” z Mikołajem i jego świtą. A wszystko odbyło się w atmosferze śmiechu i dobrej zabawy.
Szczególnym akcentem tego dnia była wizyta zaproszonych przez licealistów dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 Integracyjnego w Jaworznie. Wzruszenie i radość młodzieży sięgnęła zenitu na widok pięcio – i sześciolatków ubranych w mikołajowe czapki i patrzących szeroko otwartymi oczami na nowe dla nich otoczenie. Początkowe onieśmielenie obydwu stron przerodziło się w znakomitą zabawę – tańce, konkursy, rozmowy i zdjęcia z Mikołajem. W chwilach przerwy, dzieci z dwóch grup integracyjnych „Skrzaty” i „Krasnale” wraz wychowawczyniami przegryzały ciasteczka upieczone przez młodzież.

Takie doświadczenie młodzieży nabiera szczególnej wagi w kontekście integracyjnego charakteru niektórych klas naszego liceum.

galeria …

Celina Waśko

drukuj