Jeden język stawia Cię w korytarzu życia,
dwa otwierają każde drzwi po drodze.”
Frank Smith, brytyjski psycholingwista

24 marca 2023 roku odbył się jedyny w naszym mieście Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas ósmych szkół podstawowych „Niemiecki z 3LO”. Była to już 4 edycja konkursu.

Uczestników powitano muzycznie piosenkami „Wenn sie tanzt” oraz „Ostatnia nadzieja” w interpretacji uczniów naszego liceum, a także wielojęzyczną wersją wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima przygotowanej przez uczennice kl. 8a i kl. 2c z SP2.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 25 uczniów i uczennic ze szkół podstawowych z naszego miasta.

Gratulacje dla zwycięzców i dla nauczycieli opiekunów.

Laureaci:
I miejsce Natalia Putek SP14
II miejsce Dominik Ryński SP5
III miejsce Jakub Gładysz SP12 i Emilia Pieczara SP18

Wyróżnienia:
Małgorzata Datoń SP22
Natalia Karoń SP7
Martyna Palian SP8

Organizatorki konkursu serdecznie dziękują wydawnictwu WSiP oraz Radzie Rodziców III Liceum Ogólnokształcącego za ufundowanie nagród do konkursu.

Podziękowania za pomoc przy organizacji konkursu klasie 3a z 3LO i klasie 8a ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Joanna Matuszyk
Aneta Ignacak