Koncert Walentynkowy

Miłość to uczucie, które najpiękniej można wyrazić muzyką. Pasja jest tym, co wyróżnia ludzi spośród szarości życia. Połączenie tych dwóch dało nam akustyczny, walentynkowy koncert w szkolnej bibliotece, w wykonaniu muzyków z klas pierwszych naszego Liceum dla młodzieży naszego ZSO. Było to kolejne spotkanie z cyklu “Pozytywnie zakręceni”.

Agnieszka Palka, Ania Poznańska, Przemek Gancarczyk i Szymon Janus zaprezentowali nam pokaz własnych umiejętności i talentów, których im można pozazdrościć. Muzyką i śpiewem wprowadzili nas w klimatyczny nastrój, dając koncert w różnych odsłonach muzycznych. Nie obyło się również bez dawki improwizacji. Młodzi muzycy przedstawili twórczość własną jak i innych artystów polskich i zagranicznych. Szymon zaprezentował „Siódmą aleję” formacji SzachMat, której jest członkiem, Przemek zaśpiewał swoją piosenkę zatytułowaną ”Hej”, a na koniec Aga miała możliwość rozbawienia młodych ludzi poprzez zaprezentowanie tekstu „Dziwna” (napisanego przez siebie i zaśpiewanego po raz pierwszy w wieku 6 lat, o tematyce smutnej, a przy tym zaskakującej miłości). Występ ten został przeniesiony z biblioteki na szkolny korytarz w LO podczas imprezy walentynkowej.

Słuchacze nagrodzili wykonawców dużymi brawami, dając tym samym do zrozumienia,że świetnie się bawili. Koncert potwierdził, że w naszej szkole jest wielu utalentowanych, zdolnych młodych ludzi, chętnych do zaprezentowania się innym.

galeria…

Julia Lewandowska