Szkolna biblioteka przyłączyła się do Tygodnia Walki z depresją. Już w piątek pojawiły się pierwsze pozytywne emocje na wielu twarzach uczniów odwiedzających i wypożyczających książki z szkolnej biblioteki, a to między innymi za sprawą „zaczarowanych zakładek”, wykonanych przez nauczyciela bibliotekarza – Panią Elżbietę Homlak.

Dlaczego Zaczarowane…? Bo mające moc niesienia pozytywnej energii, wywołania ciepłych emocji, przyjemności i radości życia oraz z czytania. Przekaz w takiej formie, to podpowiedź dla każdego czytelnika. To chwila uważności dla siebie. W końcu to krótki przystanek z zapytaniem: za co siebie kocham i co powinno być dla mnie ważne…

Myślę, że udało się wzbudzić iskierkę dobrej atmosfery, a nasze zdrowie psychiczne niczym wiosna nabierze rozpędu, pięknie rozkwitnie i będzie się karmić każdym dobrym słowem i uśmiechem.

Kochajcie siebie takimi, jakimi jesteście. Tego wam życzą nauczyciele bibliotekarze 🙂

txt, foto.: Regina Koczur