W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka wzięła udział w Październikowym Festiwalu Bibliotek Szkolnych. Impreza zorganizowana przez bibliotekarzy z ZSP nr 5 oraz Bibliotekę Pedagogiczną odbyła się na Rynku Głównym naszego miasta, w dniu 25 października 2014 r. Program festiwalu obejmował prezentacje bibliotek szkolnych, konkursy: „Mistrz pięknego czytania” oraz „Konkurs na najciekawszy strój bohatera literackiego”, przedstawienia i zabawy.

Młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących zaprezentowała się godzinnym występem. Wejście śpiewających uczniów naszej szkoły, przy dźwięku bębnów i gitary, rozgrzało początkowo chłodną atmosferę imprezy. Następnie Ola Rejdych – uczennica klasy III b gimnazjum zaprezentowała fragment powieści „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza, a Ada Kurnik i Kamil Łach – uczniowie klasy II a liceum wykonali „Dumkę na dwa serca”. W świat magii wprowadziły widzów scenki na podstawie powieści o Harrym Potterze, przygotowane przez uczennice z klasy II c liceum. Kolejnym ciekawym punktem naszego programu było zaproszenie dzieci z klasy I e Szkoły Podstawowej nr 7 na „Bal u Kopciuszka”. Dzieci tańczyły z kolorowymi balonikami, wykonując układ taneczny opracowany przez licealistki. Dobrej zabawie towarzyszyła piosenka wykonana przez Agnieszkę Palkę – uczennicę klasy III d gimnazjum. Za występ wszystkie dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Głównym wydarzeniem festiwalu było wspólne czytanie mieszkańców Jaworzna „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Warto nadmienić, że w czytaniu uczestniczył Prezydent Jaworzna Paweł Silbert, który sprawował honorowy patronat nad festiwalem. Równocześnie w czasie imprezy wolontariusze naszej szkoły przeprowadzali zbiórkę społeczną na doposażenie naszej biblioteki.

galeria…