LO3 na nartach

21 stycznia 2019r. odbył się wyjazd młodzieży na narty do Międzybrodzia Żywieckiego na Górę Żar. Zorganizowany był przez nauczycieli wychowania fizycznego pracujących w ZSO – III LO  – panią Agatę Dudek i Roberta Szafrańskiego. Wyjazd ten miał na celu szlifowanie przez uczniów umiejętności narciarsko-snowboardowych, popularyzację sportów zimowych, pokazanie uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego oraz integrację młodzieży uczącej się w ZSO. Celem nadrzędnym wyjazdu było wyłonienie reprezentacji szkoły na „Miejskie zawody w narciarstwie alpejskim – slalom gigant” organizowane rok rocznie przez PTTK Jaworzno.  Cudowna pogoda, bardzo dobrze przygotowany stok, cudowne widoki  sprawiły że, młodzież III LO dobrze się bawiła i doskonaliła swoje umiejętności.

Świetna atmosfera, jaka panowała podczas podróży oraz na stoku, ciekawie spędzony czas, zawarcie nowych znajomości spowodowały, że młodzież w drodze powrotnej zachęcała nauczycieli w-f do zorganizowania kolejnego wyjazdu na „dechy i parapety”. Miejmy tylko nadzieję, że tegoroczna zima wywiąże się jeszcze ze swojego obowiązku i umożliwi mam jeszcze skorzystanie z jej uroków.