II Konkurs Języka Niemieckiego „Niemiecki z III LO”

Od kilkunastu już lat nauczycielki języka niemieckiego organizują wiosną konkurs dla uczniów szkół podstawowych, a wcześniej gimnazjów, w którym można sprawdzić swoje umiejętności językowe. W tym roku, ze względu na pandemię, konkurs został przeprowadzony za pośrednictwem Internetu. Ósmoklasiści przesyłali swoje prace – prezentacje na temat „Freizeit” (czyli czas wolny) do organizatorów, którzy wyłonili finalistów i laureatów konkursu. Nadesłano kilkanaście prac ze szkół podstawowych nr 5, 7, 8 i 20. Nadesłane prezentacje były bardzo interesujące, a ich autorzy wykazali się dużą kreatywnością i dobrą znajomością języka niemieckiego. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz ich nauczycielom języka niemieckiego bardzo dziękujemy i gratulujemy aktywności i pomysłowości. Laureatami konkursu są:

I miejsce: Patrycja Najdek z SP nr 5 i Szymon Dembowiak z SP nr 7
II miejsce: Małgorzata Mazur z SP nr 7 i Martyna Jasińska z SP nr 20
III miejsce: Paulina Wiszowata z SP nr 5 i Malwina Cira z SP nr 20.

Gratulujemy i zapraszamy do III LO!

Organizatorki konkursu: Barbara Badowska, Grażyna Gulik