Nasze jaworznickie Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta postanowiło wybrać naszą szkołę, aby tu odbyło się pierwsze dyktando hospicyjne. Poczuliśmy się szczególnie wyróżnieni i z zapałem zabraliśmy się do organizacji. Zmagania z ortografią odbyły się w dniu 29 kwietnia br. dla uczniów z trzecich klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Tekst dyktanda stworzył profesor Marian Bębenek. W przygotowania całej imprezy zaangażowały się szkolne kluby wolontariuszy z naszego gimnazjum i liceum.
Mistrz ortografii zostanie oficjalnie ogłoszony pod koniec maja na specjalnej konferencji organizowanej przez hospicjum w ramach ogólnopolskiej kampanii POLA NADZIEI.
Dyktando było formą uświadamiania młodzieży o problemie opieki paliatywnej i zachęcania do bezinteresownej pomocy w formie wolontariatu w hospicjum.

galeria …