Za nami finał III Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczna Cyberprzestrzeń” skierowanego do uczniów klas biorących udział w projekcie Cyber.Mil. Celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży nowych technologii z zakresu informatyki, programowania oraz cyberbezpieczeństwa. Konkurs uczy też zdrowej rywalizacji oraz samodoskonalenia. W tym roku z każdej szkoły mogła wystartować tylko jedna trzyosobowa drużyna. Pierwszy etap – zdalny odbył się 27 lutego 2024 r. i do ścisłego finału dostały się drużyny ze szkół:

1. Liceum Ogólnokształcące nr II im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim
  2. I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Świdniku
  3. III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie
  4. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie
  5. II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Bolesławcu

Finał konkursu odbył się stacjonarnie 22 marca 2024 r w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jaworznie. Wyniki finału:

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Świdniku
  2. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie
  3. Liceum Ogólnokształcące nr II im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim
  4. II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Bolesławcu
  5. III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie

Wszyscy laureaci otrzymali wartościowe nagrody, których sponsorami byli: Departament Cyberbezpieczeństwa Ministra Obrony Narodowej, Prezydent Miasta Jaworzna, Regionalne Centrum Informatyki w Krakowie, Wojskowe Centrum Rekrutacyjne w Katowicach, Wydział Edukacji miasta Jaworzna, Rada Rodziców III Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Jaworznie oraz Małopolska Uczelnia Państwowa imienia rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

Gratulujemy zwycięzcom!