Europejski Dzień Języków 2019

Wtorek, 22 października był w tym roku w III Liceum Ogólnokształcącym im. Orła Białego w Jaworznie dniem obchodów Europejskiego Dnia Języków. Tematem  przewodnim był świat filmu. W salach językowych: angielskiej, niemieckiej, francuskiej i rosyjskiej przygotowano prezentacje na temat znanych i mniej znanych festiwali filmowych, nagród możliwych do zdobycia w świecie filmu oraz popularnych aktorów i reżyserów europejskich. Prezentacje były urozmaicone zabawnymi scenkami np. z Matrixa na języku angielskim, czy z Czerwonego Kapturka na języku niemieckim. Na korytarzach można było podziwiać sylwetki aktorów i reżyserów europejskich, w salach czas umilała muzyka, oczywiście filmowa. Prezentacje obejrzeli wszyscy uczniowie liceum oraz gościnnie klasa 7a ze Szkoły Podstawowej nr 2. Wśród skromnie zwykle ubranych uczniów wyróżniali się ci, którzy wykorzystując swoją kreatywność, przebrali się za bohaterów filmowych. Kreatywność była także dostrzeżona w tłumaczeniach tytułów filmowych, często dość zaskakujących .Wszyscy uczestnicy  zgodnie stwierdzili, że bardzo interesująco i skutecznie można uczyć się języków obcych oglądając filmy w wersji oryginalnej.