Dzień Ziemi

22 kwietnia w III LO odbył się apel przygotowany przez klasę I a i ich wychowawczynię – nauczycielkę biologii p. Małgorzatę Żmudę, popularyzujący ideę święta Dnia Ziemi. W uroczystości brali udział: Dyrekcja, przedstawiciele Grona Pedagogicznego, Uczniowie III LO oraz Gimnazjum nr 4.

W III LO edukacja ekologiczna prowadzona jest na wielu płaszczyznach przez cały rok, nie tylko z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie przygotowują na lekcje biologii projekty o tematyce ekologicznej, prezentacje multimedialne, postery, filmy a nawet scenki kabaretowe.

Dzień Ziemi to nazwa szeregu akcji prowadzonych w III LO, których celem jest promowanie postaw ekologicznych. Organizatorzy Dnia Ziemi chcieli uświadomić uczniom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Temat ten podjęli uczniowie w skeczu autorstwa jednej z uczennic. Przyroda to piękno, które powinno nas inspirować i wywoływać wyższe uczucia, bo ma ogromny wpływ na życie i zdrowie człowieka. W każdym zakątku naszego kraju, także w Jaworznie jest wiele pięknych miejsc, które zachwycają i które warto zobaczyć. O walorach przyrodniczych naszego miasta opowiedzieli zgromadzonym Julia i Piotr z klasy I a. Ciekawą prezentację na temat dziury ozonowej i jej negatywnych skutków, przestawiła uczennica klasy III b Martyna, która m.in. zwróciła uwagę na jeden z najgroźniejszych nowotworów skóry – czerniaka.

Ponieważ w edukację ekologiczną także doskonale wpisuje się profilaktyka, uczniowie mieli okazję zobaczyć krótki film, który zapoznał ich  z tematyką czerniaka

Pani Małgorzata Żmuda realizuje w III LO Program Akademii Czerniaka pt. Znamię znam je, który  pozwolił uczniom zapoznać się z tematyką tego nowotworu skóry, i zwiększył ich świadomość w zakresie profilaktyki czerniaka. Całej uroczystości towarzyszyły piosenki w wykonaniu Agnieszki i Kamila uczniów klasy I a.

Edukacja ekologiczna w III LO nie jest nudna – wręcz przeciwnie, wyzwala wiele inicjatyw i kreatywności wśród uczniów,  zwłaszcza jeżeli padnie na podatny grunt.

galeria..