Dzień Zdrowia Psychicznego

Dzień Zdrowia Psychicznego zorganizowany w naszej szkole, to między innymi warsztaty „Psychiatria też dla ludzi”, „Zdrowie psychiczne i jego brak”, happening z tablicami profilaktycznymi i akcja ulotkowa. Zainteresowani mogli zrobić sobie testy dotyczące zdrowia psychicznego a także wziąć udział w quizie o objawach  zaburzeń psychicznych. Szkolne organizatorki pedagog p. Renata Góra i psycholog p. Angela Lelek we współpracy z IFMSA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny Oddział Śląsk – przybliżyły uczniom niełatwy temat zdrowia psychicznego, które jak się okazuje jest tak samo ważne jak fizyczne. Dbajcie więc o siebie, zaopiekujcie się swoim stresem i lękiem, podzielcie się z kimś radością i wyjdźcie na spacer w miłym towarzystwie.