Klasa dwujęzyczna

16 czerwca licealiści z klasy pierwszej dwujęzycznej odwiedzili placówki British Council i American Corner w Katowicach, z którymi III LO pozostaje w stałej współpracy. Wizyta w obu miejscach – oprócz niemałych wrażeń – dostarczyła ogromnej ilości zaskakujących informacji dotyczących kultury i literatury brytyjskiej i amerykańskiej.

W bibliotece British Council uczniowie mogli zapoznać się z bogatym księgozbiorem w języku angielskim, obejmującym działy od literatury popularnej i filmu, przez poezję, aż po publikacje z nauk humanistycznych i ścisłych. Dzięki ciekawej lekcji, nasi licealiści mogli poznać ciekawostki z życia Williama Shakespeara, którego 400. rocznica śmierci przypada właśnie w tym roku. Zabawnym akcentem lekcji o wybitnym angielskim twórcy była deklamacja fragmentów komedii „As You Like It” w wykonaniu uczniów.

Zaskakujące fakty dotyczące życia codziennego w Stanach Zjednoczonych uczniowie poznali podczas odwiedzin w American Corner. Dowiedzieliśmy się wiele o różnicach prawnych, oświatowych i obyczajowych pomiędzy poszczególnymi stanami. Poznaliśmy także mnóstwo ciekawostek, jak na przykład to, dlaczego za posadzenie kwiatów w ogrodzie może nam w Ameryce grozić mandat, żeby pójść pospacerować w miejskim parku zazwyczaj musimy mieć samochód, a ceny na sklepowych półkach niekoniecznie są równe sumie, którą zapłacimy za zakupy. Wreszcie, uczniowie mogli dowiedzieć się sporo na temat studiowania w Stanach Zjednoczonych oraz programu Work and Travel. Po tak ciekawym wykładzie z pewnością wkrótce znajdą się chętni do poznania Ameryki z bliska podczas takiego wyjazdu. Pobyt w American Corner zakończyliśmy quizem, w którym licealiści wykazali się sporą wiedzą na temat historii, kultury i geografii USA.

Na pewno wizyta w British Council i American Corner na długo pozostanie w naszej pamięci i będziemy wracać na zajęcia organizowane przez te placówki.

galeria…