05 marca 2015r. w bibliotece szkolnej ZSO odbyło się kolejne spotkanie młodzieży naszej szkoły, z cyklu „Spotkania z literaturą”. Młodzież dzieliła się swoimi przemyśleniami i emocjami przy czytaniu poezji i prozy. Tym razem temat spotkania nawiązywał do zbliżającego się Dnia Kobiet. Uczniowie liceum i gimnazjum mogli się popisać przepiękną interpretacją wybranych przez siebie wierszy polskich poetów m.in., M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Cz. Miłosza, Z. Herberta, W. Szymborskiej, J. Twardowskiego oraz tekstów prozy: K. Grocholi „Serce na temblaku” jak również W. Dirie „Córka Nomadów”. Czas czytania umilali: Agnieszka Palka z kl. 3d gimnazjum oraz Jakub Błażejewski z kl. 1 a liceum swoimi popisowymi piosenkami, które śpiewali na żywo z repertuaru R. Rynkowskiego, R. Przemyk i M. Grechuty. Recytacji poezji wysłuchali uczniowie klasy 1d i 2d liceum oraz 3f gimnazjum wraz z Panią Beatą Moćko i księdzem Andrzejem. Fotografie na imprezie w bibliotece wykonała Julia Skorta – uczennica klasy 1d gimnazjum. Spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze i dostarczyło wielu wrażeń.

galeria …