Biblioteka ZSO

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jaworznie włączyli się w ogólnopolską akcję masowego czytania, która przebiegała pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji, którą zainicjowała redakcja czasopisma „Biblioteka w Szkole” była promocja czytania, inicjowanie mody na czytanie, przekonanie młodych ludzi, że czytaniem można i należy się chwalić.

W dniu 10 czerwca 2016 r. o godz. 10.00 młodzież naszego Liceum i Gimnazjum zebrała się w sali gimnastycznej, przynosząc ze sobą ulubione książki, pochodzące ze zbiorów domowych oraz wypożyczone z biblioteki szkolnej. Akcję rozpoczęliśmy głośnym czytaniem wybranych fragmentów powieści młodzieżowych „Ja, diablica” Katarzyny Miszczuk oraz „Świńskim truchtem” Joanny Fabickiej. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas, czytając wybrane wersy z 15. strony swoich książek „tworzyli” własny tekst. Imprezę wzbogacił występ ucznia liceum, który zaprezentował utwór „Załoga G” zespołu Hurt . Młodzież chętnie włączyła się w śpiewanie refrenu. Niecodzienne spotkanie zostało uwieńczone  wykonaniem ulubionej przez młodzież „Belgijki”. Nasi uczniowie i nauczyciele powiększyli grono osób bijących ogólnopolski rekord czytania w jednym momencie.

galeria…

Nauczyciele bibliotekarze: