Biblioteka ZSO informuje

o nowo zakupionych filmach DVD

na lekcje wychowawcze i doraźne zastępstwa

1. Wirtualne  uzależnienia  (film dotyka istotnego dziś problemu wirtualnej rzeczywistości, która może okazać się niebezpieczna).
  2. KIBICE – jasna strona trybun (o kibicach piłki nożnej powiedziano już w mediach dużo złego. Z tego powodu zaciera się różnica między kibicem a przestępcą, dopingiem a bójką).
  3. TELEWIZJA  MIŁOŚĆ (telewizja to nie magia, a bezwzględna machina, nastawiona na manipulację ludzkimi uczuciami, granie na ich emocjach, wystawianie na publiczne pośmiewisko intymnych relacji międzyludzkich).
  4. DZIECI  IRENY  SENDLEROWEJ (film opary na książce Anny Mieszkowskiej „Matka dzieci Holocaustu” opowiada o działalności bohaterskiej Polki, Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej, wraz z grupą współpracowników zainicjowała szeroko zakrojoną akcję ratowania dzieci z warszawskiego getta).
  5. I  WCIĄŻ JĄ  KOCHAM (to porywająca historia o miłości, poświęceniu i walce z przeciwnościami losu. Scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa „Dear John”).
  6. POKOLENIE  NIENAWIŚCI (nauczycielka języka francuskiego w szkole dla trudnej młodzieży; uczniowie stanowią przekrój współczesnego francuskiego społeczeństwa. Zróżnicowani kolorem skóry, wiarą, poglądami są pełni nienawiści do świata jak i do siebie nawzajem),
  7. KWIETNIOWE  ŁZY (strzelanina która, miała miejsce w amerykańskiej szkole).
  8. STOWARZYSZENIE  UMARŁYCH  POETÓW (charyzmatyczny anglista rozpoczyna pracę w ekskluzywnej szkle dla chłopców. Jego niekonwencjonalne metody nauczania wnoszą powiew świeżości do konserwatywnego programu uczelni).
  9. NASZA  KLASA  (zatrważająca rzeczywistość szkoły publicznej. Szesnastolatek pada ofiarą swoich sadystycznych kolegów).
  10. FALA  (genialne studium ludzkiej manipulacji. Nauczyciel ma do wykonania tygodniowy projekt i proponuje swoim uczniom przeprowadzenie eksperymentu mającego uzmysłowić im istotę totalitaryzmu).
  11. PAN  OD  MUZYKI (ponadczasowa historia niezwykłego dzieciństwa, jakie staje się udziałem barwnej zbieraniny zagubionych dzieciaków, szukających swoich własnych ścieżek w świecie.
  12. JUNO ( komedia o dorastaniu i wpadkach po drodze).
  13. PIĘKNY  UMYSŁ (prawdziwa i przejmująca historia życia geniusza matematycznego  i laureata nagrody Nobla Johna Nash).