Sprawni jak żołnierze

Tradycyjnie  wczesną wiosną  odbyły się mistrzostwa Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w sportach obronnych „Sprawni jak żołnierze”.  Zmagania drużyn miały miejsce 12 kwietnia 2016 roku . Każda szkoła mogła wystawić  trzyosobowe zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców. III Liceum  Ogólnokształcące  w Jaworznie reprezentowała drużyna dziewcząt oraz chłopców. Uczniowie  rywalizowali  w następujących konkurencjach:

• test sprawności,
  • rzut granatem,
  • strzelanie z karabinku,
  • podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna.

O końcowej klasyfikacji drużyn decydowała suma punktów zdobyta w poszczególnych konkurencjach. Wśród  szkół ponadgimnazjalnych w Jaworznie  III LO zajęło II miejsce w kategorii dziewcząt oraz II miejsce w kategorii chłopców. Jest to duży sukces, tym bardziej, że uczestnicy musieli wykazać się dużą wszechstronnością (wiadomości  teoretyczne, sprawność fizyczna oraz umiejętności strzeleckie).

W klasyfikacji generalnej na najbardziej usportowioną szkołę ponadgimnazjalną w Jaworznie, którą prowadzi Miejski Szkolny Związek Sportowy, III Liceum Ogólnokształcące zwiększyło swoją przewagę nad następną szkołą do 56 pkt. i na trzy konkurencje przed zakończeniem rywalizacji w roku szkolnym 2015/2016, można już powiedzieć, że czwarty raz z rzędu zostanie najbardziej usportowioną szkołą w Jaworznie.

Drużyna dziewcząt :

1. Oliwia Golba – klasa III a