aerobik

Jeszcze dobrze nie wybrzmiały echa sukcesów młodzieży z III LO w Mistrzostwach Miasta Jaworzna w badmintonie, a już mamy następny powód do radości.

W dniu 30 listopada 2015 r. w Gimnazjum nr 11 w Jaworznie Miejski Szkolny Związek Sportowy zorganizował Mistrzostwa Miasta Jaworzna w aerobiku rekreacyjnym. Nadrzędnym celem tej imprezy było wyłonienie najlepszych zawodniczek/zawodników-tancerek/tancerzy spośród uczniów jaworznickich szkół oraz popularyzacja tańca i aerobiku wśród młodzieży.

Każdą szkołę mogła reprezentować drużyna składająca się od 4 do 6 uczniów jednej szkoły (również zespoły mieszane). Punktowana była liczba zawodników w drużynie. Odpowiednio przyznawano punkty drużynom – 4 zawodników 0 pkt, 5 zawodników 1 pkt, 6 zawodników 2 pkt. Pozostała składowa punktacji to: wartość aerobikową i artystyczna układu. Każda drużyna miała możliwość zaprezentowania się dwa razy.

III Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych reprezentowała drużyna składająca się z sześciu uczennic, które po wykonaniu układu przygotowanego przez nauczyciela wychowania fizycznego mgr Agatę Dudek zajęły II miejsce!

aerobik

Wydawać by się mogło, że aerobik to łatwe wykonanie układu gimnastyczno – tanecznego w rytm muzyki, które nie wymaga wielkiego wysiłku. Nic bardziej mylnego i niesprawiedliwego wobec osób, które ćwiczą aerobik! Perfekcyjne wykonanie układu wymaga mozolnych przygotowań, bardzo dużej sprawności fizycznej (w szczególności koordynacji ruchowej), dużego poczucia rytmu i żelaznej kondycji. Dodatkowo wrażenia artystyczne potęguje ciekawy układ choreograficzny.

Jesteśmy dumni z drużyny i gratulujemy zarówno dziewczynom, jak i pani profesor Agacie Dudek!

Skład drużyny:

1. Elżbieta Cekiera – 2c