Już drugi rok uczniowie ZSO w Jaworznie uczestniczą w zajęciach strzeleckich. Strzelnica szkolna funkcjonuje od roku szkolnego 2014/2015 i jest dla uczniów bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu w ramach zajęć pozalekcyjnych. Prowadzącymi zajęcia są nauczyciele wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa mgr Robert Szafrański oraz mgr Piotr Bąba. Uczniowie strzelają z karabinków pneumatycznych, potocznie zwanych „wiatrówkami” – strzały wykonują z pozycji stojącej lub leżącej. Zajęcia odbywają się co drugi poniedziałek od godziny 15.15, a uczniowie, którzy chcą brać udział w zajęciach, muszą wcześniej zgłosić to prowadzącym. Jest to spowodowane względami bezpieczeństwa, gdyż zbyt duża liczba uczniów podczas zajęć strzeleckich może stwarzać sytuacje niebezpieczne.

Cieszymy się, że zajęcia na strzelnicy szkolnej są bardzo popularne wśród gimnazjalistów i licealistów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że sympatyków sportu strzeleckiego będzie coraz więcej i chętnie będą oni uczęszczać na nasze zajęcia.

galeria …