Co to jest depresja? Jak ją rozpoznać? Czy możemy się przed nią uchronić?

Na te pytania i wiele innych odpowiadał pan Michał Pozdał, który gościł w naszej szkole
i prowadził warsztaty psychologiczne w ramach projektu edukacyjnego STREFA MŁODZIEŻY.

Złe samopoczucie, brak motywacji do działania, brak zrozumienia ze strony rodziców i bliskich – okazuje się, że depresja dotyka również nastolatków, a wiek 14 – 19 lat to wiek, w którym występuje najczęściej.

STREFA MŁODZIEŻY to nowatorski projekt edukacyjny Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach, którego celem jest wspieranie rozwoju młodego człowieka. Dzięki współpracy z tą uczelnią młodzież III LO, a zwłaszcza klasy o profilu psychologiczno – pedagogicznym, systematycznie bierze udział w spotkaniach psychologicznych ze specjalistami.

Warsztat o depresji odbył się we wrześniu br. w murach naszej szkoły, a następne będą miały miejsce w siedzibie uczelni w Katowicach.