Badminton

15 listopada 2016 r. na kortach Via Sport Racket Center  na Os. Stałym, odbyły się Mistrzostwa Miasta Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w badmintonie dziewcząt i chłopców. Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Jaworznie. Każdą szkołę reprezentowały trzy dziewczyny w tym jedna rezerwowa oraz  dwóch chłopców w tym jeden rezerwowy, którzy rywalizowali w kategorii drużynowej. W roku szkolnym 2016/2017 badminton dopiero po raz drugi  pojawił się w rywalizacji międzyszkolnej na poziomie szkół ponadgimnazjalnych, ponadto od tego roku szkolnego wprowadzono grę deblową,  dlatego nie sposób było  przewidzieć faworytów.

III Liceum Ogólnokształcące starannie przygotowało się do tej rywalizacji. W środę 2 listopada nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali zawody wewnątrzszkolne, które wyłoniły reprezentację III LO  w kategorii dziewcząt i chłopców.

Reprezentanci naszej szkoły znakomicie spisali się podczas Mistrzostw Miasta Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w badmintonie.

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zdobyły II –  miejsce (Aleksandra Larysz-3c, Zuzanna Kiełbasa-2b, rezerwowa Oliwia Drożdż-2d),  chłopcy również zdobyli II –  miejsce (Karol Mika-1a, Szymon Baca-2a, rezerwowy Kacper Szałapa-1a.

Badminton na poziomie sportowym wymaga od graczy bardzo dużej sprawności fizycznej oraz dobrego przygotowania kondycyjnego. Dyscyplina ta staje się coraz bardziej popularna wśród młodzieży i tym bardziej to cieszy, że młodzież III LO jest wśród najlepszych w Jaworznie.