14 marca, w ramach obchodów święta Liczby Pi w naszej szkole, miał miejsce finał konkursu „Szkolny wynalazek”. Konkurs kierowany był do uczniów, którzy poszukują innowacyjnych i ciekawych rozwiązań w życiu codziennym, potrafią zastosować wiedzę w praktyce. Ich zadaniem było wykonanie  i przedstawienie autorskiego wynalazku lub programu komputerowego, którzy może ułatwić życie codzienne ucznia lub umilić jego czas wolny.

Uczniowie, którzy zgłosili swoje prace zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Jury długo dyskutowało i w konsekwencji zostały przyznane dwa pierwsze miejsca. Laureatami konkursu zostali Tomasz Koczur z Gimnazjum nr 3 i Roman Przybyło z Gimnazjum nr 4.

Roman Przybyło zaprezentował własny, darmowy komunikator internetowy. Obiecał też, że niedługo zobaczymy jego drugą wersję z jeszcze bardziej dopracowaną szatą graficzną. Drugi zwycięzca, Tomasz Koczur pochwalił się zbudowaną przez siebie ładowarką do telefonu komórkowego, która nie potrzebuje zasilania z gniazdka elektrycznego – powiela napięcie ze zwykłej baterii AA. Jak się dowiedzieliśmy, nie jest to pierwszy, użyteczny wynalazek na jego koncie.

Nagrody w konkursie ufundowała firma ArtCom, a patronat merytoryczny objęła Pracownia Dydaktyki Uniwersytetu Śląskiego. Zatem młodych wynalazców zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji!

galeria …

drukuj