Dzień Życzliwości

Początkowo Dzień Życzliwości nosił nazwę Dnia Pozdrowień. Pomysł Światowego Dnia Pozdrowień narodził się w Stanach Zjednoczonych już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day. Był on odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem i miał służyć promowaniu idei pokoju na świecie. To właśnie ludzka życzliwość i porozumienie ma wprowadzić tę ideę w życie.

Światowy Dzień Życzliwości obchodzimy 21 listopada – to dzień, kiedy – być może bardziej niż zwykle – powinniśmy okazywać innym życzliwość.

W organizację tego zaangażowani byli wolontariusze naszej szkoły oraz wtajemniczeni uczniowie i nauczyciele. Udało nam się przygotować życzliwą audycję w radiowęźle SP2 z kilkoma prostymi radami, jak być życzliwym. Od rana każdy uczeń i pracownik szkoły został odznaczony orderem życzliwości w formie uśmiechniętej odznaki. Każdy miał okazję żeby podzielić się dobrym słowem, pozdrowieniem czy życzeniami, które gotowe były do oderwania że specjalnej tablicy. Działa na terenie szkoły poczta z pozdrowieniami. Biblioteka szkolna zaproponowała ciekawe tytuły książek naładowane życzliwą energią. Pojawiły się na korytarzach szkolnych ciekawe dekoracje z miłymi uśmiechami, które ocieplały atmosferę. Każda klasa mogła przeprowadzić plebiscyt na Klasowego Mistrza Życzliwości, nagrodzone go specjalnym certyfikatem! Najsympatyczniejsza tego dnia była Fotoramka Życzliwości, wykonana przez wolontariuszki. Każdy mógł zrobić sobie w niej pamiątkowe zdjęcie.

Celem tych działań było zwrócenie uwagi na to, że czasami zwykły uśmiech i dobre słowo może sprawić niezwykle cuda i pomagać budować sympatyczne wzajemne relacje.

Bądźmy życzliwi i pozytywni!

A. Lelek

drukuj