Uczniowie z III LO otrzymali wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik” . Są to Karolina Białek, zdobywczyni złotego dyplomu, Tymoteusz Odrzywolski i Martyna Roczkalska – srebrnego oraz Roksana Białek, Kamila Kukiełka, Marcjanna Pawełko, Kinga Król, Paulina Kopciak, Weronika Maniakowska i Monika Mazur- brązowego. Czwórka spośród nich to uczniowie z klas pierwszych.

Konkurs Przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Stowarzyszenie to od wielu lat prowadzi współpracę z w zakresie organizowania konkursów z renomowanymi warszawskimi uczelniami wyższymi takimi jak Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.