W dniach 02-04 października uczniowie klas trzecich Naszego Liceum byli na wycieczce szkolnej w Niemczech: Berlinie i Poczdamie.

Mieliśmy okazję poznać historię Niemiec w pigułce. W Belinie zwiedziliśmy Alexanderplatz z zegarem Weltzeituhr, wieżę  telewizyjną , Berlinerdrom, Czerwony Ratusz.  Przeszliśmy przez Bramę Brandenburską do siedziby niemieckiego rządu w Reichstag.

Rejs po Szprewie pozwolił nam na chwile relaksu w towarzystwie przepięknych zabytków.

Dotarliśmy również na  przejście graniczne Checkpoint Charlie i obejrzeliśmy  fragmenty Muru Berlińskiego, Potsdamer Platz, Sony Center. Spacerując ulicą Berlina Zachodniego – Kurftendamm, doszliśmy do Muzeum Gier Komputerowych gdzie zaczęły się emocje związane z kultowymi grami.

Kolejny, niestety ostatni dzień wycieczki, spędziliśmy podziwiając przepiękny Poczdam zaczynając od Pałacu Cecylienhof, a kończąc spacerem po malowniczych uliczkach zabytkowego centrum Alter Markt.