Klub Młodego Wolontariusza działający przy naszej szkole wziął udział w Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach jako wystawca. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to największe popularnonaukowe wydarzenie w regionie. Festiwal jest organizowany przez śląskie uczelnie oraz Miasto Katowice, a celem jest promowanie nauki oraz edukacji w województwie śląskim. Naukowcy oraz popularyzatorzy nauki podzielą się na nim swoją wiedzą, innowacyjnymi wynikami badań oraz ich zastosowaniem w przemyśle i gospodarce, a także zaprezentują wynalazki. W programie festiwalu znajdują się pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy: nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, ścisłych, medycznych, nauki o kulturze i fizycznej oraz ze sztuki.

Zgłosiliśmy się do konkursu JAK NAUKA ZMIENIA ŻYCIE na szkolny projekt naukowy w jednym z pięciu obszarów wiedzy: humanistyczno-społecznego, przyrodniczego, nauk ścisłych, medycyny i zdrowia oraz techniki. Projekt EMOTKOWE POŻERACZE SMUTKÓW, który realizujemy z powodzeniem już 3 rok wspólnie ze szkołami z całej Polski został zakwalifikowany jako wygrany w dziedzinie humanistyczno – społecznej. Dzięki temu uczniowie – wolontariusze: Oliwia Poręba, Zuzanna Dudzik, Krystian Lelito oraz Szymon Paszcza w raz z opiekunami Angeliką Lelek, Ewą Latko i Reginą Koczur spędzili cały dzień wystawiając i promując swój projekt podczas Festiwalu pod hasłem MŁODZI DLA PRZYSZŁOŚCI ŚLĄSKA. Jesteśmy dumni z tego wyjątkowego wyróżnienia, to było fascynujące doświadczenie.