Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Człowieku (dawniej Uniwersytet Licealisty) przy Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach to propozycja przygotowana z myślą o Licealistach, którzy zainteresowani są podjęciem studiów na kierunkach medycznych lub farmaceutycznych. Trzeci etap Konkursu odbywa się w Uczelni pod nazwą „Uniwersytet Licealisty”. Słuchacze otrzymują indeksy podczas inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Licealisty. Zajęcia prowadzone są w formie seminariów i ćwiczeń przez wykwalifikowanych pracowników naukowo-dydaktycznych na wybranych Katedrach. Wykładowcy pomagają rozwijać pasje i zainteresowania, wskazują możliwe drogi rozwoju i udzielają w przystępny sposób odpowiedzi na nurtujące słuchaczy pytania. Uczestnictwo w zajęciach i zdanie egzaminu końcowego organizowanego w formie Konkursu Ogólnopolskiego jest dla słuchaczy szansą na zdobycie dodatkowej liczby punktów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na studia na Śląski Uniwersytet Medyczny.

Rekrutacja rozpocznie się złożeniem podania. Osoby, które wyślą zgłoszenie i spełnią warunki przyjęcia określone w regulaminie, będą mogły przystąpić do następnego etapu rekrutacji polegającego na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 50 pytań. Test będzie zawierał pytania z biologii i chemii obejmujące swoim zakresem program szkoły średniej.

W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie, którzy ukończyli co najmniej I klasę Liceum Ogólnokształcącego spełniający następujące kryteria:

• posiadający ocenę, co najmniej dobrą (4) z biologii oraz z jednegoz przedmiotów do wyboru: chemii, fizyki z astronomią lub matematyki.

Harmonogram zajęć: Anatomia i fizjologia człowieka, Wybrane zagadnienia chemii organicznej, Genetyka i biotechnologia, Diagnostyka laboratoryjna, Mikrobiologia i Biochemia, Zarys Chemii Analitycznej, Chemia ogólna i nieorganiczna.

W projekcie uczestniczyć będą Licea, z którymi Uczelnia zawarła porozumienie w zakresie sprawowania opieki merytorycznej. Do tej grupy należy nasze liceum.

Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej: https://studiapodyplomowe.sum.edu.pl