30. kwietnia 2013 roku w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jaworznie odbyło się spotkanie autorskie z Danutą Noszczyńską – współczesną autorką powieści dla starszej młodzieży i kobiet. Impreza odbywała się w ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Uczestniczyli w niej uczniowie liceum i gimnazjum wraz z nauczycielami.

Pisarka w interesujący sposób opowiadała o początkach swojej twórczości, bohaterach książek, pasjach i zainteresowaniach czytelniczych oraz współpracy z wydawnictwami. Chętnie udzielała odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów i nauczycieli. Udzieliła wskazówek osobom, które w przyszłości chciałyby zawodowo zajmować się twórczością literacką. W czasie spotkania Pani Danuta Noszczyńska krótko przybliżyła fabułę swojej nowej powieści zatytułowanej „Wszystkie życia Heleny P.”. Jako jedni z pierwszych mogliśmy usłyszeć fragment najnowszej powieści, która ukaże się na półkach księgarń dopiero 12.czerwca 2013 roku.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci.

[print_gllr id=2039]