Sprawni jak żołnierze

Tradycyjnie  wczesną wiosną  odbyły się Mistrzostwa Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w sportach obronnych „Sprawni jak żołnierze”.  Zmagania drużyn miały miejsce 11 kwietnia 2018 roku. Każda szkoła mogła wystawić  trzyosobowe zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców. III Liceum  Ogólnokształcące  w Jaworznie reprezentowała drużyna dziewcząt oraz chłopców. Uczniowie  rywalizowali  w następujących konkurencjach:

• test sprawności
  • rzut granatem
  • strzelanie z karabinku
  • podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna

O końcowej klasyfikacji drużyn decydowała suma punktów zdobyta w poszczególnych konkurencjach.

Wśród  szkół ponadgimnazjalnych w Jaworznie  III LO zajęło II miejsce w kategorii dziewcząt oraz II miejsce w kategorii chłopców. Jest to duży sukces, tym bardziej, że uczestnicy musieli wykazać się dużą wszechstronnością (wiadomości  teoretyczne, sprawność fizyczna oraz umiejętności strzeleckie).

Drużyna dziewcząt :

1. Oliwia Drożdż – III d