Uczniowie

Przysłowie to stało się mottem warsztatów przeprowadzonych w naszej szkole przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Jaworznie w ramach 8 Ogólnopolskiego Dnia Kariery. Młodzież  klas III dowiedziała się, w jaki sposób dbać o swój wizerunek, poznała zasady dress codu.  Mogła stworzyć swoje stylizacje na różne okazje i sprawdzić ich zgodność z przyjętymi wymogami.

Dobranie stroju  do różnych okazji, w tym rozmowy kwalifikacyjnej, odpowiednich dodatków, obuwia, u kobiet także makijażu, nie jest łatwym zadaniem. Uczestnicy przekonali się, że często niewielka zmiana ma wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani, co mówimy własnym strojem. Przekonali się, jak w prosty sposób, zmieniając nieraz drobiazgi, można przygotować zupełnie inną stylizację. Nauczyli się jak dobierać strój do typu swojej sylwetki.

Omówione zostały różne rodzaje stylizacji na różne okazje: strój codzienny, sportowy, na co dzień, na rozmowę kwalifikacyjną, do pracy w biurze tzw. strój biznesowy czy strój wieczorowy.

Całość poprzedziły zajęcia na temat mowy ciała i odpowiedniego wykorzystania jej podczas rozmowy kwalifikacyjnej wraz z  symulacją rozmowy osoby aplikującej o pracę z rekrutującą.

Zajęcia z dress codu prowadziła p. Magdalena Wrona, doradca zawodowy PUP w Jaworznie, natomiast z komunikacji niewerbalnej i przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej doradca zawodowy liceum, p. Teresa Mulka-Łuszcz.

A oto efekty naszych stylizacji:

• stylizacja sportowa,
  • na uroczystość, imprezę  w gronie młodzieży,
  • oficjalną uroczystość,
  • codzienna, business casual,
  • na rozmowę kwalifikacyjną.