IX MIędzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego w III LO
Na początku kwietnia gimnazjaliści z całego Jaworzna mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe .  W III Liceum Ogólnokształcącym odbyła się bowiem kolejna, dziewiąta, edycja Międzygimnazjalnego  Konkursu Języka Niemieckiego. Z zaproszenia do udziału w konkursie skorzystało ponad 30 uczniów z 8 jaworznickich gimnazjów.  Organizatorzy przygotowali różnorodne zadania, w  których uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją  znajomość  niemieckich przymiotników, zarówno ich znaczenia,  jak i odmiany, czy stopniowania.
Najlepszymi znawcami niemieckich przymiotników zostali:
I miejsce: Hanna Badowska i Natalia Margielewska z Gimnazjum nr 4
II miejsce: Agnieszka Jedynak i Aleksandra Bisztyga z Gimnazjum nr 4
III miejsce: Natalia Nieużyła z Gimnazjum nr 1 i Mariusz Mielko z Gimnazjum nr 9
Uczniowie gimnazjum mieli także okazję zwiedzić szkołę i zapoznać się  z ofertą edukacyjną III Liceum Ogólnokształcącego na kolejny rok szkolny.
Zwycięzcom konkursu oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy. Już dziś zapraszamy na jubileuszową, dziesiątą, edycję konkursu w przyszłym roku.
Barbara Badowska i Grażyna Gulik

[print_gllr id=1903 display=short]