Zespół Yunist w III LO

9 września w murach naszego liceum gościliśmy grupę młodych artystów z Ukrainy. Zespół wokalno – taneczny Yunist, przybył do Polski z czterodniową wizytą.

W Jaworznie odwiedził między innymi naszą szkołę. W trakcie spotkania zorganizowanego przez Szkolną Radę Uczniowską wraz z opiekunami p. Anną Kamińską i p. Krzysztofem Ciołczykiem oraz rusycystką p. Beatą Moćko goście dowiedzieli się, jak funkcjonuje polski system edukacji. Odwiedzili kilka szkolnych sal, pracownię integracji sensorycznej oraz radiowęzeł a na zaproszenie p. dyrektor Marty Figury w gabinecie dyrektorskim zrobili pamiątkowe zdjęcie.
Miła atmosfera spotkania, ciekawe rozmowy i słodki poczęstunek z pewnością na długo zostanie w pamięci zarówno ukraińskich gości, jak i naszych licealistów.