Olimpiada Bibliologiczna i Informatologiczna

Kolejny, bo już VI finał Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej na Uniwersytecie Łódzkim za nami.

Na dzień przed finałem Olimpiady, uczennica naszego liceum – Roksana Chromy, mogła się na krótko po podróży zrelaksować i zwiedzić wieczorową porą ulicę Piotrkowską. Podziwiała ciekawe murale, z których słynie miasto Łódź, miała też możliwość przysiąść się do artysty i wspólnie zagrać wirtualny koncert na fortepianie.

15 kwietnia, skoro świt, wyruszyła w kierunku Uniwersytetu Łódzkiego, by zmierzyć się z pozostałymi finalistami w rywalizacji jako broker informacji. Nie uległa zmianie forma sprawdzania wiadomości i umiejętności uczniów – dalej pozostała część teoretyczna i praktyczna, w której każdy musiał się mocno sprężyć czasowo, gdyż zmieniono nieco formułę zapisu wyszukiwanych źródłach informacji w Internecie. Poziom był wysoki, Roksana godnie reprezentowała naszą szkołę. Cieszymy się, że mogliśmy znaleźć się wśród finalistów, mimo iż nie udało się zdobyć laurów.

Gratulujemy!

drukuj