30 października klasy II i III naszego liceum wybrały się do MDK w Jaworznie, aby uczcić nadchodzącą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku byliśmy świadkami spektaklu zatytułowanego „Nie zginęła”. Scenariusz do tego przedstawienia stworzyły Panie Anna Korczyk oraz Anna Dzierwa. Liczba aktorów była ogromna- aż 58 osób wzięło udział w spektaklu. Po wystąpieniu nasza szkoła oraz dwa pozostałe licea z Jaworzna wzięły udział w debacie o wolności. Prowadził ją Pan Adrian Rams. Poruszane tematy nie należały do łatwych, ale nasi uczniowie wzorowo dyskutowali. Między innymi rozbrzmiała kwestia procesu tworzenia granic w II RP, sytuacji gospodarczej w tamtym okresie oraz ojców polskiej niepodległości. Uczniowie, którzy wchodzili w skład naszej drużyny to: Maciej Soroka, Szymon Łuszcz, Marcin Bieniek, Agata Chwast oraz Aleksandra Guja, a przygotowani zostali oni przez Państwa Eleonorę Popławską oraz Grzegorza Pędzikiewicza.

Więcej na stronie…

drukuj