Klasa dwujęzyczna

Tuż przed feriami, 11 stycznia, klasa 1D dwujęzyczna miała przyjemność gościć brytyjskiego native speakera Nicka Clowes’a na dwugodzinnych warsztatach z języka angielskiego organizowanych we współpracy z Europejskim Programem Edukacyjnym – Nauka Bez Granic.

Tematyka zajęć była nieco zaskakująca i zabawna, ponieważ dotyczyła dziwności kultury angielskiej – „Weird Britain”. Narodowe sporty takie jak „rzut kaloszem” czy „wyścig po ser” to dopiero kilka z nich. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega gra w kasztany oraz podziwiali wyczyny swoich kolegów, obserwując ich wyćwiczone mięśnie twarzy, gdy przyszedł czas na pokaz najgłupszych min. Internetowe quizy oraz śmieszne filmiki rozluźniały atmosferę z minuty na minutę. Wiele informacji z historii oraz angielskiej gramatyki, o których wcześniej nie słyszeli na pewno przyda się na testach oraz maturze.

Mimo iż zajęcia były prowadzone wyłącznie po angielsku uczniowie usłyszeli w wykonaniu wykładowcy kilka słów po polsku m.in. Grzegorz Brzęczyszczykiewicz.

Teraz kolej na następne spotkanie z Nickiem… już niebawem.